Petra Kovaříková

e-mail: petr.kovarda@seznam.cz
Diskuze o paréze brach. plexu
Diskuze o paréze brach. plexu
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9969"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Kde prosím koupíme nějaký elektrostimulator a kolik je jeho cena?Diky za Info.
Ahoj všem! Stručně náš příběh: paréza horní i dolní typ. U syna byla špatně odhadnuta porodní váha - předpoklad - 4,5 kg, proto byl porod naplánovaný normální cestou. Po těžkém porodu a zvážení měl syn 5,15 kg a 55 cm a parézu...Cvičili jsme od třetího dne po porodu (masáže suchou žínkou, protahování)Po týdnu - Vojtovka-cvičili jsme 6x za den do 2 let. Od druhého dne byly podávány vitamíny B řady. Dnes je synovi 14 let. Ruka má normální délku, vše rozcvičeno. Postiženou rukou píše, hraje hry ,...je plně funkční. Zbytky se kterými musíte počítat - hlavně nedokonalé otáčení předloktí a trošku odlišné držení celé končeti v klidové poloze.
Mám jednu radu, kterou jsem nikde nenašla, ale nám ohromně pomohla.Postížená ruka většinu leží podél těla a druhá je v rpřirozené poloze. Od duhého dne synovi ruku tzv. vyvazovali - dali do stejné polohy ,jako zdravou ručku a fixovali ji za zápěstí obvazem a druhý konec obvazu byl připevněn k postýlce. Ruka si zvyká na to jakoou by měla mít polohu ve spánku a snižuje se riziko zkracování svalů.
Mějte opravdu trpělivost - vyplatí se to. Syn měří ve 14 letech 180 cm - není na něm nic znát - je spokojený a plně soběstačný.
Ahoj, dlouho jsem tady nebyla a nenapsala. Náš Vítek nakonec do Německa nejel a operovali ho tady u nás na Bulovce v Praze,Prof. Dungl. Až když jsem žádali o příspěvek na operaci od zdav.pojištovny, tak jsme chtěli potvrzení, že nelze u nás operace provést, tak nám ji najednou nabídli a byli jsme překvapeni, že jsou nějaké možnosti i u nás. Prof.Haninec z Vinohrad nás poslal na Bulovku do soukromé ordinace Prof.Dungla, kde Vitečka v září 2012 operovali. Pak nám hlavně doporučili elekto, tak jsme si koupili stoj BTL 4000 na každodenní stimulaci.Po operaci ramene se ruka sice zlepšila, ale s prsty pořád nehýbe jen minimálně a palec ukazovák. Dlaň neotevře.Vojtovka nám prý už moc nepomůže,tak se snažíme jen cvičit a protahovat + elektro. Snad prý do budoucna ještě nás budou operovat, aby mu zlepšili ty prsty, ale nic konkrétního nám neřekli kontrola v prosinci 2013.tak uvidíme.
Ted se chystáme do lázní v Jánských lázní, ale snad končí, jsem z toho v šoku, moc se nám tam líbilo a nechápu to, že něco tak perfektního můžou zrušit a prodat.smiley
Ahoj holky,mohu se zeptat jak pokračuje Johanka a Vítek? byli nakonec na operaci a po jak dlouhé době jste pozorovali zlepšení?my máme 4m po operaci a stále žádné pokroky,jsem už ztoho zoufalá!máme za sebou aji maěsíc lázní v Jánkách,4x denně vojtíme a 1x denně stimulujeme a pokroky žádné smiley díky za odpověď Dana
S paní Lenkou jsme si nakonec vyměnily pár e-mailů, koho by zajímal jejich celý příběh, najde jej v sekci naše příběhy - Johančin příběh :-)
Ahoj, máme stejný problém. Nyní jsou nám 4měsíce. Těžká smíšená pareza. Dnes máme kontrolu na EMG ve Vinohradech. Pak možná operace. Nespím, mám stres.... bojím se a tak čtu diskuze. My chodíme i na koníky. Hipoterapie je taky dobrá. Chodíme od 3měsíců. Jezdíte také někdo na EMG? Máte někdo po operaci, krom Vítka ? Ještě jedna rada... vydupala jsem si lázně od 2měsíců ! Byli jsme v Jánkách! Pediatr mě podpořil na pojišťovně a tam jsem pak šla i s malou jim ukázat co jí je a co pro ní mohou udělat. Urgujte pojišťovny, stojí to za to ! Pokrok byl ohromný ! Bohužel 2svaly máme stále bez odezvy :(, ale ostatní se velmi zlepšilo. Johanka byla nejmenší miminko, co tam měli. A v létě jedem znovu, aspoň doufám. Hodně síly všem maminkám !
parezu brachiálního plexu je nutné rehbilitovat od narození
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "9804"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one